NEWS FROM THE CONFERENCE

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Çeviri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İngilizce Öğretmeni Eğitimcileri Derneği (İNÖED) işbirliği ile 27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda “21st Century Challenges in English Language Teaching” temalı uluslararası konferansımız ulusal ve uluslararası konuşmacıların katılımı ile gerçekleşmiştir.

İNÖED Başkanı ve Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm başkanı Prof. Dr. Arif SARIÇOBAN konferansın açılış konuşmasını yaptı.

Konferansımızda ulusal ve uluslararası düzeyde toplam 140 bildiri sunulmuştur. Ülkemizin seçkin üniversitelerinden 2 davetli konuşmacı (Keynote Speaker), 1 Workshop, 25 çevrimiçi ve 40 yüz yüze sözlü sunum olmak üzere toplamda 68 ulusal katılımcı konferansımıza katkıda bulunmuştur.

Ayrıca konferansımız uluslararası düzeyde yoğun ilgi görmüştür. Uluslararası 4 seçkin davetli konuşmacı (Keynote Speaker), 1 Workshop, 54 çevrimiçi ve 13 yüz yüze sözlü sunum olmak üzere toplamda 72 uluslararası sunum programda yer almıştır.

Bildiriler hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak eş zamanlı gerçekleştirilmiştir.

Roger Cohen
Prof. Dr. Dinçay Köksal
Andy Hockley
Prof. Dr. Hossein Farhady
Doç. Dr. Michele Regalla
Dr. Hilal Peker

Bildirilerin yanı sıra Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği İngilizce Eğitim Ataşeliği İngilizce Eğitim Programları Koordinatörü Roger Cohen, Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden Prof. Dr. Dinçay Köksal, Yeditepe Üniversitenden Prof. Dr. Hossein Farhady, öğretmen eğitimcisi Andy Hockley, Central Florida Üniversitesinden Doç. Dr. Michele Regalla ve Florida Eğitim Bölümünden Dr. Hilal Peker konferansa konuşmacı olarak davet edilmişlerdir ve konuşmaları hibrit şekilde yapılmıştır.

Ayrıca dil eğitimi alanının duayenleri olarak anılan Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu, Prof. Dr. Cengiz Tosun, Prof. Dr. Mehmet Demirezen ve Prof. Dr. Abdulvahit Çakır Panel konuşmalarında dil eğitiminde yaşanan sorunları ele almışlardır.

Konferans iki gün boyunca katılımcıların etkileşimleri ile devam etmiş, Pazar Günü Ankara turu ile sona ermiştir.

Son yorumlar

    Kategoriler

    • Kategori yok